Założycielka Pracowni Gender/Sexuality i jej kierowniczka 2016-2023. Studiowała anglistykę i germanistykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz na Uniwersytecie w Kassel. W 2010 r. obroniła pracę doktorską na Uniwersytecie Europejskim Viadrina (Frankfurt nad Odrą) pod kierunkiem prof. dr hab. Bożeny Chołuj (EUV) i Cristanne Miller (SUNY Buffalo) jako stypendystka Fundacji Heinricha Boella. W czasie studiów doktoranckich była członkinią interdyscyplinarnej grupy badawczej (Graduiertenkolleg) „Płeć jako kategoria wiedzy” na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie. Dwukrotnie spędziła semestr jako badaczka wizytująca na SUNY Buffalo. Od 2008 r. pracuje w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW. Wykładała także na Podyplomowych Gender Studies Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk oraz jest wykładowczynią na Studiach Polsko-Żydowskich IBL PAN.
Zdobywane przez dr hab. Krasuską granty stwarzają, oprócz możliwości prowadzenia badań, okazję do budowania nowych kontaktów i dalszego uczenia się od innych. Jej projekty były finansowane przez Heinrich Boell Stiftung, Narodowe Centrum Nauki, Deutsche Forschungsgemeinschaft, SUNY Buffalo, Koret Foundation, Program „Nowoczesny Uniwersytet” UW, Program „Inicjatywa Doskonałości” UW, Mikrogranty Rektora UW. Obecnie jest wykonawczynią w grancie OPUS LAP „QueerIt: Queer Theory in Transit” (2023-2026). Była stypendystką Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Stypendium dla Wybitnych Młodych Naukowców, kilkakrotnie otrzymała nagrody Rektora UW, w tym Nagrodę Dydaktyczną. Kreowanie możliwości wymiany idei w OSA UW stanowiło dla niej motywację do zainicjowania w 2010 r. i prowadzenia do 2016 r. „American Studies Colloquium Series” czy zapraszania profesorek i profesorów wizytujących w ramach programu ZIP i IDUB (Program Mentor). Dr hab. Krasuska bierze udział w stażach zagranicznych (Paris Diderot, University College Dublin, Daemen College), a także jest aktywna w międzynarodowych organizacjach naukowych: jest współprzewodniczącą Gender and Sexuality Division w Association for Jewish Studies oraz członkinią zarządu Forum Jewish American Literature w Modern Language Association.
Pod opieką dr hab. Krasuskiej jako promotorki pomocniczej powstały dwie prace doktorskie z tematyki genderowej na Wydziale „Artes Liberales” UW oraz w ramach Pracowni: dr Marty Usiekniewicz (2017) oraz dr Aleksandry Kamińskiej (2023). Od 2023 realizuje grant Preludium BIS Poetyka afektywna: Manifesty i retoryczne strategie kobiet, 1970-2020, w ramach którego mgr Aleksandra Julia Malinowska przygotowuje pracę doktorską.
Pierwsza monografia dr hab. Krasuskiej – Płeć i naród: Trans/lokacje (2012) – rozwinęła porównawcze, przekrojowe podejście do modernizmu, w tym modernistycznej literatury polskiej, i tym samym rozszerzyła ponadnarodowe i genderowe studia modernistyczne o kontekst Europy Wschodniej. W kolejnych jej publikacjach akcent przesunął się na zagadnienia amerykańskiej żydowskości, w tym żydowskości poradzieckiej oraz pamięci Zagłady, w których jednak metodologia gender studies odgrywa zasadniczą rolę. Z tych badań wypływa druga monografia dr hab. Krasuskiej – Poradzieckie (2021) – związana z grantem NCN „Pamięć migracji / migracja pamięci” i badająca amerykańską literaturę autorstwa żydowskich imigrantek i imigrantów z byłego ZSSR. Na podstawie tej monografii w roku 2022 dr hab. Krasuska uzyskała habilitację w dyscyplinie literaturoznawstwo. Z badań nad żydowską literaturą amerykańską wypływa też jej najnowsza publikacja Soviet-Born: The Afterlives of Migration in Jewish American Literature (2024).
Dr hab. Krasuska odegrała także rolę w popularyzacji angloamerykańskiej teorii gender i queer w języku polskim, tłumacząc Gender Trouble Judith Butler (Uwikłani w płeć, 2008) oraz współpracując nad redakcją pionierskiej Encyklopedii gender: płeć w kulturze (2015). Ponadto często udziela się w mediach, wypowiadając się na tematy amerykańskie i feministyczne. Współpracuje m.in. z Krytyką Polityczną, Archiwum Kobiet IBL PAN, Centrum Kultury Jidysz oraz, jako była stypendystka, z Krajowym Funduszem na Rzecz Dzieci.