Odcinek 1.5: Niepełnosprawność i męskość w czasach transformacji

Jak się ma transformacja do płci i niepełnosprawności? Jak funkcjonowała polska męskość w latach 90.? Dlaczego aborcja jest kluczem do zrozumienia transformacji? W jaki sposób prawa kobiet łączą się z prawami osób z niepełnosprawnościami? O tych i innych sprawach opowiadają Natalia Pamuła i Ludmiła Janion.

Natalia poleca książkę Emil i My. Monolog wielodzietnej matki autorstwa Magdaleny Moskal (Karakter 2021).

Ludmiła zachęca do przeczytania książki Kobiety socjalizm i dobry seks. Argumenty na rzecz niezależności ekonomicznej Kristin Ghodsee (Sonia Draga 2018)

Podcast „Oswoić gender” prowadzą Anna Kurowicka i Marta Usiekniewicz, członkinie Pracowni Gender/Sexuality Ośrodka Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Naszymi gościniami są Ludmiła Janion oraz Natalia Pamuła.

Realizacją dźwięku i montażem zajęła się Julia Machnowska, zaś nagrania i studio ogarnęła Magdalena Sowul, czyli Panilas, autorka podcastu “Słyszane”.