Odcinek 1.3: Dziewczyny i biseksualność

Kim jest dziewczyna? Dlaczego nie może dorosnąć i jaki ma to związek z kryzysem ekonomicznym? Dlaczego tak trudno o dobrą reprezentację biseksualności w kulturze popularnej? Jak się ma nasza tożsamość do nauki, którą tworzymy? Na te i inne pytania odpowiadają Agnieszka Ziemińska i Aleksandra Kamińska.

Ola poleca Argonautów Maggie Nelson (Czarne 2020), oraz zespół Le Tigre z piosenką “Hot Topic” i twórczość Sophie.

Agnieszka zachęca do odsłuchania podcastu “Bad Gays” oraz lektury artykułu “Pragnąć być queer” J. Szpilki.

Podcast „Oswoić gender” prowadzą Anna Kurowicka i Marta Usiekniewicz, członkinie Pracowni Gender/Sexuality Ośrodka Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Naszymi gościnami są Agnieszka Ziemińska i Aleksandra Kamińska.

Realizacją dźwięku i montażem zajęła się Julia Machnowska, zaś nagrania i studio ogarnęła Magdalena Sowul, czyli Panilas, autorka podcastu “Słyszane”.