Odcinek 2.3: O edukacji seksualnej i profilaktyce HIV/AIDS

Rozmawiamy z Rafałem Majką o tym czy można (i czy warto) połączyć marksizm z poststrukturalizmem. Czy polskie kampanie społeczne dotyczące HIV/AIDS są dobrze zaprojektowane? Jaka jest rola edukacji seksualnej w profilaktyce HIV i AIDS? Co to jest PreP i jaki jest do niego dostęp w Polsce?

My polecamy Książkę Rafała “Teraźniejsze przyszłości. Współczesne wyobraźnie lewicowe” (WN Katedra, 2019) oraz redagowane przez niego queerowe czasopismo naukowe open access, Interalia.

Rafał zachęca do odwiedzenia Punktu-konsultacyjno-diagnostycznego (PKD) i wykonania bezpłatnego testu pod kątem HIV, a do czytania w poczekalni poleca książkę “Testo Ćpun” Paula B. Preciado” (Krytyka Polityczna, 2021). Marta dorzuca artykuł Jules Gill-Peterson “Estro Junkie”.

Podcast „Oswoić gender” prowadzą Anna Kurowicka i Marta Usiekniewicz, członkinie Pracowni Gender/Sexuality Ośrodka Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.