Współpraca instytucjonalna i międzynarodowa

Kształtowanie perspektyw lokalnych na kwestie globalne 

Kształtowanie perspektywy lokalnej na kwestie globalne jest możliwe dzięki bogatej sieci akademickich kontaktów międzynarodowych, a także rozwiniętym kontaktom z krajowymi  ośrodkami badawczymi, organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury i sztuki. Dzięki nim osoby studenckie mają możliwość:

  • wyjazdu na stypendia Erasmus+ – wymiana studencka w ramach kierunków gender studies jest przygotowywana we współpracy z Uniwersytetem Karola w Pradze, Uniwersytetem Humboldtów w Berlinie oraz Uniwersytetem w Granadzie
  • uczestnictwa w międzynarodowych seminariach i konferencjach, wspólnych zajęciach studenckich  online organizowanych w ramach sieci badaczek_badaczy zajmujących się tym polem badawczym w uniwersytetów 4EU+ (Uniwersytet Karola w Pradze, Uniwersytet Kopenhaski, Uniwersytet Paryski – Paris IV-Sorbonne, Uniwersytet w Mediolanie, Uniwersytet w Genewie).
  • udziału i współorganizacji wydarzeń z polskimi i zagranicznymi badaczkami_badaczami, a także praktyczkami_praktykami z obszaru studiów nad płcią i seksualnością (np. cyklicznie odbywające się konferencje studenckie, seria wykładów otwartych American Studies Colloquium Series, w ramach których stale obecna jest tematyka płci i seksualności, wydarzenia Sekcji Studenckiej Pracowni Płeć/Seksualność przy OSA UW.
  • uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez badaczki_badaczy lub osoby eksperckie z doświadczeniem pracy poza akademią, szczególnie na zajęciach „Praktyczne zastosowania wiedzy o płci i seksualności” oraz na opartym o wykłady gościnne przedmiocie „Perspektywy studiów nad płcią i seksualnością”.